(Srpski)

69. Martovski festival 2022

69. MARTOVSKI FESTIVAL

69. Martovski festival održaće se od 29. marta do 2. aprila 2022. godine. 

Biće prikazani filmovi koji budu ušli u takmičarski program nakon odluke selekcione komisije po završetku konkursa. Takođe, biće dodeljene festivalske nagrade i za 69. izdanje festivala.

Satnica

17h
TAKMIČARSKI PROGRAM

Razglednica / Postcard (selekcija: dokumentarni film do 50 min.) r: Hana Rastoder (11′), Srbija, 2022. / *Svetska festivalska premijera

Svaki je umjetnik za sebe, svi zajedno nikad / Every Artist by Themselves, Never Quite Together (selekcija: međunarodni eksperimentalni film) r: Jelena Blagović (8′ 20”), Hrvatska, 2021. / *Srpska premijera

Putovanje…iznutra No.581 / A journey from within No.581 (selekcija: eksperimentalni film i video art) r: Saša Petrović (5′ 14”), Srbija, 2021. / *Svetska festivalska premijera

Duga resa / Fringe Infringe (selekcija: dokumentarni film preko 50 min.) r: Škart (61′ 42”), Srbija, 2021. 

Delovi tela / Body Parts (selekcija: kratki igrani film) r: Svetislav Dragomirović (28′), Srbija, 2021. / *Srpska premijera

Dodela nagrade za životno delo 

REGIONALNA PANORAMA 

Svetska premijera filma Dobrudžanska epopeja / The Dobrudja Saga 

r: Siniša Dragin (27’), Rumunija, Srbija, 2022. 

Riznica / Sa Wa Liu Tang De Fang Xiang / The Storage

r: Chen Danyan (93’), Kina, Srbija, 2021.

Kitolovac / Whale Hunter (selekcija: animirani film) r: Guan Qi Milan (2′ 53”), Srbija, 2021.

Pesma goluba / Kënga e Pëllumbit / A Pigeon’s Song (selekcija: međunarodni dokumentarni film) r: Eneos Çarka (16′ 12”), Belgija, 2021. / *Regionalna premijera

Sijera / Sierra (selekcija: međunarodni animirani igrani) r: Sander Joon (15′ 57”), Estonija, 2022. / *Srpska premijera

Srećna Nova, Jivu/ Merry Christmas, Yiwu (selekcija: dokumentarni film preko 50 min.)

r: Mladen Kovačević (94′),Srbija, Švedska, Nemačka, Francuska, Belgija, Katar, 2020. 

17.30h
TAKMIČARSKI PROGRAM

Žal / Regrets (selekcija: animirani film) r: Tamara Majkić (6′), Srbija, 2020.

Pričaj mi / Tell me (selekcija: eksperimentalni film i video art) r: Dunja Janićijević (7′ 51”), Srbija, 2021. / *Svetska festivalska premijera

Dok sunce izlazi / When the sun comes up (selekcija: kratki igrani film) r: Viktorija Samardžić (12′ 24”), Srbija, 2021. / *Regionalna premijera

Ugrožena ljubav / El amor amenazado / Threatened love (selekcija: međunarodni kratki igrani) r: Héctor Herce (15′), Španija, 2021. / *Srpska premijera

Konsonanca / Consonance (selekcija: eksperimentalni film i video art) r: Izvanredni Bob (14′ 18”), Srbija, 2021. / *Svetska premijera

Telenovela sivo u koloru / Telenovela Greyscale in Color (selekcija: dokumentarni film preko 50 min.) r: Filip Martinović (63′), Srbija, 2021.

Kora pomorandže / Orange Peel (selekcija: animirani film) r: Isidora Vulić (4′ 42”), Srbija, 2021. 

Poslednji dah / Dame Akhar / Last Breath (selekcija: međunarodni kratki igrani) r: Farshid Ayoobinejad (9′ 27”), Iran, 2020. / *Srpska premijera

Molafon / Molaphone (selekcija: međunarodni kratki igrani) r: Daniel Padró (14′ 32”), Španija, 2021. / *Srpska premijera

Pejzaži otpora/ Landscapes of Resistance (selekcija: dokumentarni film preko 50 min.)

r: Marta Popivoda (95′ 59”), Srbija, Francuska, Nemačka, 2021. 

 

Za vikend gajbi Lastom u 15 do 5 sa Autokomande da ne bih plaćao peronsku 170 dinara / Home for the weekend with Lasta at 15 to 5 from Autokomanda so I don’t have to pay the entry fee 170 dinars (selekcija: dokumentarni film do 50 min.) r: Danilo Lazović (6′ 37”), Srbija, 2021.

Furija / Fury (selekcija: kratki igrani film) r: Petar Ristovski (24′ 58”), Srbija, 2021. 

Nikom ona ne treba / No one needs her (selekcija: dokumentarni film do 50 min.)

r: Maja Mitić (26′ 33”), Srbija, 2021.

Laboratorija br. 2 / تاقیگەی ژمارە2 / Laboratory NO.2 (selekcija: međunarodni dokumentarni film) r: Edris Abdi, Aware Omar (16′ 17”), Irak, Iran, 2021. / *Evropska premijera

Sloboda je na otvorenom / Outside Is Free (selekcija: međunarodni kratki igrani) r: Antoni Sendra (16′ 45”), Španija, 2021. / *Srpska premijera

Prokop / Prokop (selekcija: dokumentarni film do 50 min.) r: Danilo Stanimirović (12′ 17”), Srbija, 2021. 

Komšinica Lu / Le voisin de Lou / Lou’s Neighbour (selekcija: međunarodni kratki igrani)

r: Victoria Lafaurie & Hector Albouker (18′), Francuska, 2021. / *Regionalna premijera

10-14h
Radionica: Priroda i tehnologija u eksperimentalnom filmu

Radionica: Priroda i tehnologija u eksperimentalnom filmu, Vladimir Šojat, Milica Lapčević, Miljana Niković, Andrzej Marzec

15.30-19.30h
Radionica: Animacija! Kako napraviti stop motion animirani film

Radionica: Animacija! Kako napraviti stop motion animirani film, Nikola Majdak i Ana Nedeljković

17h
DOMAĆA PANORAMA

“Međaši milenijuma” – Sećanje na Nikolu Stojanović / Remembering Nikola Stojanović: Millenium Milestones

PREBILOVCI – tamo i kamen ima ožiljak / PREBILOVCI – Where Every Stone Has a Scar, r: Sanja Dragićević Babić (82’), Srbija, 2022. / *Svetska premijera

Evo sada vidiš da može / And now you can see it is possible (selekcija: dokumentarni film preko 50 min.) r: Slobodan Simojlović (147′), Srbija, 2020/21. / *Svetska festivalska premijera

17.30h
TAKMIČARSKI PROGRAM 

3 godine 2 meseca i 1 dan / 3 years 2 months and 1 day (selekcija: dokumentarni film do 50 min.), r: Nikola Topalović, Nikola Nikolić (8′ 30”), Srbija, 2021. / *Svetska festivalska premijera

Vaskrsenje / Resurrection (selekcija: eksperimentalni film i video art), r: Milica Đorđević (17′), Srbija, 2020. / *Srpska festivalska premijera

VO / VO (selekcija: međunarodni dokumentarni film), r: Nicolas Gourault (19′ 11”), Francuska, 2020. / *Srpska premijera

Interfon 15 / Intercom 15 (selekcija: međunarodni kratki igrani) r: Andrei Epure (22′), Rumunija, 2021. / *Srpska premijera

Volterov osmeh ili filmsko pismo francuskom prijatelju / Voltaire’s Smile or, a Film letter to a French Friend (selekcija: dokumentarni film preko 50 min.) r: Nikola Stojanović (63′), Srbija, 2020.

Balans / Balans (selekcija: animirani film) r: Tatjana Petrov (3′ 44′), Srbija, 2021. 

Varša / Warsha (selekcija: međunarodni kratki igrani) r: Dania Bdeir (15′ 42”), Francuska, Liban, 2022. / *Srpska premijera

Vrati se / Come Back (selekcija: dokumentarni film do 50 min.) r: Ružica Anja Tadić (9′ 50”), Srbija, 2021. / *Svetska premijera

Tramvaj / Tramwaj / Tramway (selekcija: međunarodni kratki igrani) r: Bartosz Reetz (22′), Poljska, 2021. / *Svetska premijera

Pred nama / Way back (selekcija: kratki igrani film) r: Aleksandar Adžić (15′), Srbija, 2020. 

Viktorija, 15 / Viktorija, 15 (selekcija: dokumentarni film preko 50 min.) r: Mina Petrović (52′), Srbija, 2020.

Prašina / Dust (selekcija: eksperimentalni film i video art) r: Filip Markovinović (9′ 19”), Srbija, 2022. / *Svetska premijera

Anatomija hipomanije / Anatomy of Hypomania (selekcija: dokumentarni film do 50 min.)) r: Mina Vavan (30′), Srbija, 2022. / *Svetska festivalska premijera

Tamnice i zmajevi / Dragons & Dungeons (selekcija: animirani film) r: Teodora Mijatović (6′ 24”), Srbija, 2021.

Krotki / Lamblike (selekcija: kratki igrani film) r: Jovan Dimovski (21′ 28”), Srbija, 2022. / *Svetska premijera

Ko je ovde lud? / Tko je ovdje lud? / Who Is Crazy Here? (selekcija: međunarodni dokumentarni film) r: Bernardin Modrić (49′ 39”), Hrvatska, 2021. / *Srpska premijera

 

9.30-15.30h
Radionica: Belgrade March Debut Workshop

Radionica: Belgrade March Debut Workshop, Jovana Nikolić, Andrijana Stojković, Sari Volanen

Radionica: Priroda i tehnologija u eksperimentalnom filmu, Vladimir Šojat, Milica Lapčević, Miljana Niković, Andrzej Marzec

15.30-19.30h
Radionica: Animacija! Kako napraviti stop motion animirani film

Radionica: Animacija! Kako napraviti stop motion animirani film, Nikola Majdak, Ana Nedeljković 

12h
QnA sa autorima i gostima
18h
Promocije knjiga: "Negovana divljina", Bojan Jovanović / “Slavuj Hadžić - život mišljen slikom", Mirjana Hadžić
20h
Tribina posvećena Električnom orgazmu
17h
DOMAĆA PANORAMA

Omaž / Homage: Slavuj Hadžić

Izbor filmova: Vienna Shorts Festival 

BRUM BRUM / BRUMM BRUMM 

r: Lorenz Uhl (3’), Austrija, 2020 /*Regionalna premijera

Mora da postoji izlaz odavde / There must be some kind of way out of here

r: Rainer Kohlberger (13’), Nemačka, Austrija, 2020 /*Srpska premijera

Neće biti TV prenosa proleća / Spring Will Not Be Televised  

r: Michael Heindl (6’), Austrija, 2020 /*Regionalna premijera

Uzrok smrti / Cause of Death

r: Jyoti Mistry (19’), Austrija, Južna Afrika, 2020 /*Srpska premijera

Praznici / Feiertage

r: Katharina Pichler (11’), Austrija, 2021 /*Regionalna premijera

O / O

r: Paul Wenninger (6’), Austrija, Francuska, 2021 /*Srpska premijera

Druže Tito, ja nasleđujem / Genosse Tito, Ich erbe / Comrade Tito, I inherit

r: Olga Kosanović (27’), Austrija, Nemačka, 2021 /*Srpska premijera

Prođoh jednom / Once I passed (selekcija: međunarodni eksperimentalni film) r: Martin Gerigk (10′), Nemačka, 2022. / *Svetska premijera

Severni pol / Северен Пол / North Pole (selekcija: međunarodni kratki igrani) r: Marija Apčevska (14′ 59”), Severna Makedonija, 2021. 

Utorak uveče / Tuesday night (selekcija: animirani film) r: Nataša Mihailović (2′ 44”), Srbija, 2021.

ŽŽŽ (Žurnal o Želimiru Žilniku) / ŽŽŽ (Journal About Želimir Žilnik) (selekcija: dokumentarni film preko 50 min.) r: Janko Baljak (90′), Srbija, 2021. 

17.30h
REGIONALNA PANORAMA

Omaž / Homage: Borivoj Dovniković Bordo 

1001 crtež / 1001 Drawings 

r: Dušan Vukotić (1960, 14’)

Ceremonija / The Ceremony 

r: Borivoj Dovniković Bordo (1965, 03′ 36”)

Znatiželja / Curiosity 

r: Borivoj Dovniković Bordo, Dragutin Vunak (1966, 08′ 09”)

Krek / Krek r: Zlatko Grgić i Borivoj Dovniković Bordo (1967, 10′)

Putnik drugog razreda / Second class passenger  r: Borivoj Dovniković Bordo (1974, 11’)

Ljubitelji cvijeća / The flower lovers 

r: Borivoj Dovniković Bordo (1970, 10′)

Jedan dan života / One day of life  

r: Borivoj Dovniković Bordo (1982, 10′)

Čudna ptica / A strange bird 

r: Borivoj Dovniković Bordo (1969, 10′)

Tišina / Silence r: Borivoj Dovniković Bordo (2009, 8′ 24”)

Izbor filmova: Mediteran film festival 

Ertebiz / Heurtebise  

r: Elisa Torres, Octavio Guerra (20’), Španija, 2020.

Pakao / El infierno / Hell 

r: Raul de la Fuente (23’), Španija, 2019.

Groblje / Camposanto / God’s Acre r: Pablo Adiego Almudevar (24’), Španija, 2018.

Borba s bikovima / Tauromachy 

r: Jaime Alekos (28’), Španija, 2017.

Dida / Dida 

r: Nikola Ilić, Corina Schwingruber Ilić (78’), Švajcarska, 2021.

 

9.30-15.30h
Radionica: Belgrade March Debut Workshop

Radionica: Belgrade March Debut Workshop, Jovana Nikolić, Andrijana Stojković, Sari Volanen

Radionica: Priroda i tehnologija u eksperimentalnom filmu, Vladimir Šojat, Milica Lapčević, Miljana Niković, Andrzej Marzec

15.30-19.30h
Radionica: Animacija! Kako napraviti stop motion animirani film

Radionica: Animacija! Kako napraviti stop motion animirani film, Nikola Majdak, Ana Nedeljković

 

12h
QnA sa autorima i gostima
18h
Promocija knjiga: "Kinematografija štapa i kanapa", Miroslav Bata Petrović / "Estetika avangardnog i eksperimentalnog fillma: telo, rod identitet”, Ivana Kronja 
15h
TAKMIČARSKI PROGRAM 

Neizrecivo / Untold (selekcija: eksperimentalni film i video art) r: Nikola Gocić (5′ 11′), Srbija, 2020. / *Srpska festivalska premijera

Dobro je biti ja / It’s good to be me (selekcija: dokumentarni film do 50 min.) r: Zlatko Zlatković (49′ 42”), Srbija, 2021. / *Srpska premijera

Priručnik / Handbuch / Handbook (selekcija: međunarodni dokumentarni film) r: Pavel Mozhar (26′), Nemačka, Belorusija, 2021. / *Srpska premijera

Čvrsto na zemlji / On solid ground (selekcija: kratki igrani film) r: Duško Stanivuk (36′ 9”), Srbija, 2021. / *Svetska festivalska premijera

Izbor filmova: InterFilm Berlin Festival

Priče iz multiverzuma / Tales from the Multiverse

r: Magnus Igland Møller, Mette Tange, Peter Smith (7’), Danska, 2020.

Svakodnevni masakr u Teheranu / Daily Massacre in Tehran 

r: Hessam Hamidi (15’), Iran, 2020.

Don protiv groma / Don vs Lightning 

r: Johnny Burns, Pier van Tijn (13’), Engleska, Škotska, 2021.

Sama u silasku / Sola in Discesa /Going Down Alone

r: Michele Bizzi & Claudia di Lascia (6’), Italija, 2020.

Daleko / Away

r: Weijia Zhou (15’), Kina, 2020. 

Demonstracija / Demonstration

r: Henrik Johansson (7’), Švedska, 2021.

Dečko s kokicama / Popcorngutten / Popcorn Boy

r: Line Klungseth Johansen, Christian Lo (11’), Norveška, 2020.

Autobus broj 35A / BusLine 35A

r: Elena Felici (6’), Danska, 2021.

Izbacivač / Poke The Bouncer

r: Aleksi Salmenperä (11’ 30’’), Finska, 2020.

Ko se bije, taj se voli? / Tko se tuče, taj se voli? / The scars you can’t see

r: Danilo – Lola Ilić (90’), Hrvatska, 2021 / *Internacionalna premijera

Autorsko veče / Auteur night: Lordan Zafranović – 60 godina stvaralaštva / 60 years of filmmaking 

Simfonija Nebeskog grada / Symphony of the Heaven City 

r: Lordan Zafranović (59’), 2004.

15:30h
TAKMIČARSKI PROGRAM 

Klub tišine / Club Silencio / Silent Club (selekcija: međunarodni kratki igrani) r: Irene Albanell Mellado (18′ 32”), Španija, 2021. / *Srpska premijera

Mesec / Moon (selekcija: eksperimentalni film i video art) r: Vasilije Vujčić (5′ 26”), Srbija, 2021. / *Svetska premijera

Varnica / Spark (selekcija: kratki igrani film) r: Luka Bursać (17′ 37”), Srbija, 2020.

Vrba / Willow (selekcija: animirani film) r: Katarina Srejić (7′ 16”), Srbija, 2021. 

Glumčina / More than an actor (selekcija: dokumentarni film preko 50 min.) r: Vladimir Ristić (66′ 59′), Srbija, 2021.

100 / 100

r: Nebojša Ilić Ilke (90’), Srbija, 2022. 

* Svetska premijera

DVD Srpski animirani film 4

Izbor filmova: AJB DOC Film Festival

Don’t Cry For Me – Susan Sontag u Sarajevu / Don’t Cry For Me – Susan Sontag in Sarajevo

r: Nihad Kreševljaković (72’), Bosna i Hercegovina, 2019 / *Srpska premijera

Poslednja krava u selu / The Last Cow in the Village

r: Kenan Kulenović (116’), Bosna i Hercegovina, 2021 / *Srpska premijera

9.30-15.30h
Radionica: Belgrade March Debut Workshop, Jovana Nikolić, Andrijana Stojković, Sari Volanen
16-20h
Radionica: Priroda i tehnologija u eksperimentalnom filmu, Vladimir Šojat, Milica Lapčević, Miljana Niković, Andrzej Marzec
12h
Master klas: Snimanje kreativnih nezavisnih dokumentarnih filmova u evropskom kontekstu, Gianfilippo Pedote
16-20h
16-20.00 Radionica najkraćeg filma "Dok trepneš", Miloš Tomić
12h
QnA sa autorima i gostima
18h
Promocija knjiga: "Dobro došli na planet Zemlja", Veljko Krulčić / "Filaž" Filmski časopis, Srđan Savić 
15h
TAKMIČARSKI PROGRAM 

Iznutra / From Within (selekcija: eksperimentalni film i video art) r: Jelena Prljević (5′ 33”), Srbija, 2021. / *Svetska festivalska premijera

Linije/ Lines (selekcija: animirani film) r: Ivan Stojković (6′ 23′), Srbija, 2021. 

Novi Vavilon / New Babylon (selekcija: međunarodni animirani film) r: Gideon van der Stelt (20′), Holandija, 2021. / *Svetska premijera

Stoj, Johnny! Stoj! / Stop, Johnny! Stop! (selekcija: kratki igrani film) r: Danilo Lazović (23′ 46”), Srbija, 2020. / *Srpska premijera

Rampart / Rampart (selekcija: dokumentarni film preko 50 min.) r: Marko Grba Singh (62′ 10”), Srbija, 2021.

Izbor filmova: Međunarodni festival kratkometražnog filma Drama 

Letovalište / A summer place

r: Alexandra Mattheou (21’), Grčka, 2021.

Student / Ο φοιτητής / The Student

r: Vassilis Kalamakis (8’), Grčka, 2021.

Za Vankuver / Το Βανκούβερ / To Vancouver

r: Artemis Anastasiadou (23’), Grčka, 2021.

Ne želim ništa da zaboravim / Δεν θέλω να ξεχάσω τίποτα / I don’t want to forget anything

r: Vaggelio Soumeli (5’), Grčka, 2020.

Auto-put 65 / Motorway 65

r: Evi Kalogiropoulou (15′), Grčka, 2020.

Sa balkona / Από το μπαλκόνι / From the balcony r: Aris Kaplanidis (12’), Grčka, 2020.

 

Projekcije filmova: 

Šta su poneli sa sobom / What They Took With Them (umetničko – dokumentarni),

  1. Branka Katić (6’ 50’’), Srbija, 2021. / *Svetska festivalska premijera

Halina Konopacka / Halina Konopacka

r: Dana Vukajlović, Katarina Milin i Nataša Glišović (1’56’’), Srbija, Poljska, 2022.

* Svetska premijera

 

Projekcija kratkih filmova realizovanih tokom radionica 69. Martovskog festivala 

Projekcija nagrađenih filmova 69. Martovskog festivala 

 

12h
QnA sa autorima i gostima
16h
Predavanje o interaktivnom filmu na primeru dugometražnog filma "Odluka", dr. um. Branka Bešević Gajić, filmska i TV rediteljka
16h
Tribina: Uticaj filma i drugih vizuelnih ostvarenja na porodično nasilje
11-18.30h
Radionica DOKSrbija@Martovski
13h
TAKMIČARSKI PROGRAM 

Ljubavni polet / Love’s flight (selekcija: eksperimentalni film) r: Ružica Anja Tadić (5′ 40”), Srbija, 2021. / *Regionalna premijera

Bakin seksualni život / Babičino seksualno življenje / Granny’s Sexual Life (selekcija: međunarodni animirani film) r: Urška Djukić (13′), Francuska, Slovenija, 2021. / *Srpska premijera

Pad kralja ibisa / Fall of the Ibis King (selekcija: međunarodni kratki igrani) r: Mikai Geronimo & Josh O’Caoimh (10′), Irska, 2021. 

Živeti u priči / Living in a Story (selekcija: animirani film) r: Aleksa Gajić (12′ 11”), Srbija, 2021.

Branka / Branka (selekcija: međunarodni kratki igrani) r: Ákos K. Kovács (20′), Mađarska, 2021.

Gde je dom? / Where is home? (selekcija: dokumentarni film preko 50 min.) r: Saša Perić (53′ 41”), Srbija, 2020. 

Fender / Fender (selekcija: međunarodni kratki igrani) r: Bojan Radanović (22′ 16”), Hrvatska, 2022. / *Svetska premijera

Poenta priče / Punto de giro / Plot Point (selekcija: međunarodni kratki igrani) r: Ainhoa Menéndez (8′ 06”), Španija, 2021. / *Srpska premijera

S one strane duge / The Other Side of the Rainbow (selekcija: dokumentarni film do 50 min.) r: Milica Spasojević (8′ 51”), Srbija, 2022. / *Svetska premijera

Koreni / Roots (selekcija: dokumentarni film preko 50 min.) r: Tea Lukać (79′ 47”), Srbija, 2021. 

Milosrdni Anđeo / Merciful Angel (selekcija: međunarodni animirani film) r: Bettina Sremko (9′ 39”), Mađarska, Srbija, 2021. / *Svetska premijera

Vesti / Real News (selekcija: međunarodni kratki igrani) r: Luka Popadić (18′ 17”), Švajcarska, Srbija, 2021. / *Regionalna premijera

Marko / Marko (selekcija: međunarodni kratki igrani) r: Marko Šantić (17′ 15”), Hrvatska, Srbija, Francuska, Slovenija, 2021. / *Srpska premijera

Olga / Olga (selekcija: kratki igrani film) r: Vladimir Đorđević – Vlada (27′ 51”), Srbija, 2020. / *Svetska premijera

Zvuk pre zvuka (Intersticijalno zvučno polje guslarske prakse) / Sound before the sound (Intersticial sound field of guslar practice) (selekcija: dokumentarni film do 50 min.) r: Radmila Vankoska, Branislav Stevanić (15′ 27”), Srbija, 2021. 

Jeni, malo svjetlo sa zapada / Jenny, little ray of light from the west (selekcija: međunarodni dokumentarni film) r: Slobodan Simojlović (33′ 25”), Republika Srpska, Bosna i Hercegovina, 2021. / *Srpska festivalska premijera

10-17h
Radionica: Priroda i tehnologija u eksperimentalnom filmu, Vladimir Šojat, Milica Lapčević, Miljana Niković, Andrzej Marzec
12-16h
Radionica najkraćeg filma "Dok trepneš", Miloš Tomić
18h
Filmska Garaža: Filmski buket Miloša Tomića / Film Garage: Film bouquet by Miloš Tomić

Vesti

Martovski-2022-sajt-05

69. MARTOVSKI FESTIVAL NA BIS

U Domu omladine Beograda  dodeljene su nagrade najboljim filmovima i autorima 69. Martovskog festivala. Tradicionalno, nakon završetka festivala, u nedelju 3. aprila biće održan program MARTOVSKI NA BIS! sa revijom pobedničkih filmova u Velikoj sali i Amerikani DOB, a cena ulaznice je 100 RSD.

Vidi više
NAGRADE
69. MARTOVSKI FESTIVAL
DOM OMLADINE BEOGRADA
02.04.2022.
FOTO Stanislav Milojkovic

Dodeljene nagrade 69. Martovskog festivala

U Domu omladine Beograda večeras je održana svečanost povodom završetka 69. Martovskog festivala i dodele nagrada najboljim filmovima i autorima ovogodišnjeg izdanja jednog od najstarijih evropskih festivala. U takmičarskom programu bilo je 77 filmova u sledećim kategorijama: eksperimentalni film i video art, animirani film, kratki igrani film, dokumentarni film do i preko 50 minuta i međunarodni kratki film.

Vidi više
OTVARANJE-07-SM-768x512

Svečano otvoren 69. Martovski festival u Domu omladine Beograda

Sinoć je u Domu omladine Beograda svečano otvoren 69. Martovski festival – Beogradski festival dokumentarnog i kratkometražnog filma, koji će do 2. aprila, publiti predstaviti bogat takmičarski i revijalni filmski program, ali i mnoštvo pratećih sadržaja – radionica, tribina, promocija.

Vidi više